MOTTOMUZ

213 total views, 1 views today

Merhaba – Hi – Hoi – Zdravo – Ahoj – Hola! – Tere – Oi – Moi – Salut – γεια

Hui – Szia – Hæ – Haigh

Ciao – こんにちは – Sveiki – Salve – Здраво – HEI – cześć…….  

 

Our motto selfie

 

Selam arkadaşlar, bizim “mottomuz” hakkında konuşmadan önce, FIRST LET ME TAKE A SELFIE 😀

Ben İzmir’de doğdum. Hani Egenin incisi dedikleri yerden geliyorum yani anlayacağınız. Durup İzmir hakkında çok şey anlatabilirim sizlere ancak şimdi gevrek, çğdem, boyoz muhabbetine girmek istemiyorum. Zira onların adı gevrek ve çiğdemdir. :))

Buraya yazma amacımız sadece ve sadece gezdiğimiz yerleri sizlere fragmansız özet halinde sunarak sizlerin de okuyarak ve buralara gitme hayali kurarak eğlenmenizi sağlamaktır. İnanın gezmek, seyahat etmek o kadar da pahalı bir hobi değil. Çok da şey yapamyın yani. Aslında  tam bir uygun bütçe yaşam tarzı felsefesidir seyahat etmek. “Ne felsefe mi, beni açmaz abi böyle şeyler!” dediğinizi duyuyorum. Arkadaşlar, bırakalım bu felsefe işlerini, gezmek keyiftir, mutluluktur. Sadece deli dolu parası olanların değil herkesin evden dışarı çıktığı her adımda yaptığı şeydir aslında “Seyahat Etmek“.

Evet yanımdaki IRON MAN’de İstanbul doğumlu bir felsefeci, bak yine konuyu felsefeye getirdim. 😀 O da doğal olarak benim İzmirli cümlelerime karşın İstanbul’u övmekte, yorumu gezenlere ve gidenlere bırakarak esas olayımıza geçiyorum.

Arkadaşlar, şu an burada yaptığımız şey gezilerimizden edindiğimiz izlenimler, yaşadıklarımız ve anılarımızı sizlerle paylaşmak ve sizin de gideceğiniz ya da gittiğiniz yerleri sayfamızda okuyarak yorumlarınızla bize destek olmanızı sağlamaktır.

Biz şu ana dek 8 ülke ve 19 şehir gördük. Mottomuz “Seyahat yaşam tarzıdır” üzerine kuruludur. Biz her seyahat öncesi çalışır ve bir plan çıkarırız. Ancak dinamik bir süreç olduğundan planlar hep esnetilir bizim gezilerimizde. Ancak, bütçemize dikkat ederiz. Bilet, konaklama vb. durumları önceden belirlemeye gayret ederiz. Özellikle Polonya ziyaretimizde bu planlamanın faydasını çokça yaşadık, anlatırız efenim.

Bu bizim ikinci blog deneyimimiz. İlkinde biraz acemiydik ancak şimdi daha hazırlıklıyız. Bir de oldukça yoğunduk. Malum ben doktora-iş eşim yüksek lisans iş biraz dövüldük açıkçası işlerin arasında 😀 Umarım sonrası daha iyi olur paylaşımlar açısından.

Sizler de söylemek istediğiniz şeyler için İletişim menüsünden yararlanabilirsiniz. Amsterdam Heineken maceramız için bu sayfaya bekleriz.

 

Umarız ki bu blogda oldukça keyifli zamanlar geçirirsiniz. Keyfili seyahatler dileriz…

Bizi facebook, instagram ve twitter’dan da takip edebilir. Seyahatlerimize ve günlük hayatımıza ortak olabilirsiniz.

 

Travel.is.cool team